Çiğ Köfte Nasıl Yapılır ?

Çiğ Köfte Nasıl Yapılır ? Yapılışı

Çiğ Köfte Nasıl Yapılır ?

Çiğ Köfte Yapılışı olarak emek ister ve biraz zor görünebilir. Ancak pek çok kişi oldukça çok seviyor.. Çiğ köfte Türk Yemek kültüründe genel olarak ağırlıklı bir yer kaplar. Ve lezzeti vazgeçilmezdir.. Pek çok çiğ köfte çeşidi var; etli çiğ köfte, etsiz çiğ köfte, patatesli çiğ köfte, balıkla yapılan çiğ köfte, hazır satışı yapılan çiğ köfte, battal bey çiğköfte, komagene çiğ köfte ve daha fazlası..

Bu tarifimizde sizlere çiğ köfte nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Öncelikle çiğ köfte ye başlamadan önce bir tane leğen bulmalısınız. Ardından bütün malzemeler eksiksiz hazır olmalı. www.cigkoftetarifim.net adresimizden bütün malzemeleri öğrenebilirsiniz. Etsiz çiğ köfte yapacaksanız yada etli çiğ köfte yapacaksanız ona göre malzemelerinizi web sitemizden öğreniniz.

oktay usta çiğ köfte tarifi

oktay usta çiğ köfte tarifi

Malzemeleriniz hazır ise başlayabilirsiniz. Çiğ köftede et ve bulgur önemlidir. Biz esmer bulguru ve yağsız eti öneririz. Bunlar tadı için daha iyi ve daha etkili olacaktır. İlk aşama olarak başka bir kapta eti ishot yada normal acı biberler ile karıştırıp bir kenarda bekletin.  Daha sonra, Bulguru salçalar ve domates rendesi ile karıştırıp yoğurun bulguru ezmeniz gerekiyor. Kolaya kaçıp sıcak su atmayın bu dezavantajdır. Bulgur ezilirken arada baharatları atabilirsiniz. Baharat olarak ağırlıklı ishot biberi öneririz. Bu çok daha güzel olacaktır.  Yumuşadıktan sonra eti atabilirsiniz et ile yaklaşık yarım saat yada 45 dk kadar yoğurmanızı öneririz. En son olup olmadığını nasıl anlarım ? Bu en çok duyduğumuz sorulardan bir tanesi. Cevabı ise; En son top şeklinde birleştirin. Yuvarlak olduktan sonra tamamen leğenden kaldırın ve sert bir şekilde bırakın. Dağılmıyorsa olmuştur..

Son aşama sunum aşamasıdır. Bu çiğ köfte için önem arz eder. Sıradan bir sunum olmamalı. Önce servis yapacağınız tabağın altına biraz maydonoz serpiştirin. Daha sonra sıktığınız çiğ köfteleri yerleştirin. En üstünü taze nane, marul yada maydoz ile birlikte limon dilimleri ile süsleyin.. Afiyet olsun..

Çiğ Köfte Nasıl Yapılır ?

Yeni Eklenen Tarifler

  • BALIK KÖFTESİ
  • AYVALIK ADA KÖFTESİ
  • AYA KÖFTESİ Nevşehir
  1. zeynep says:

    çiğ kçfte çok güzel